Páni Jeskyně

Michal „Regis“ Dlouhý

Regis 2

Vášnivý čtenář. Podle přezdívky můžete klidně hádat, kdo je můj oblíbenec. Pokud mám čas, čtu fantasy, sci-fi ale i mangu. Když nejsem zničený z práce, dám si i náročnou literaturu, ale moc se mi to nestává.

Asi od jedenácti let mi spoustu času zabírají karetní hry. Nezkoušel jsem jich málo – Wastelands, DoomTrooper, Magic: the Gathering, Vampire: the Eternal Struggle, Game of Thrones, World of Warcraft TCG a z elektronických třeba Hex: Shards of Fate nebo Gwent. Nebudu vás trápit úplným výčtem.

V posledních letech jsem se vrátil k běhání a chystám se na maraton. Pokud bude čas, klidně se s vámi zajdu proběhnout a můžeme se během toho víkendu i protáhnout.

Z RPG systémů jsem toho zkusil hodně – Drd, Stín meče, DnD, Shadowrun, GURPS i pár systémů složených na koleni. A můj závěr je, že je to hlavně o lidech. Když se domluvíte, sednete si a dokážete se pobavit, tak systém není důležitý. Jde hlavně o zábavu a zážitky. Pevně doufám, že o zábavě a zážitcích bude i Ostracon.

Jan „Dart“ Staš

Dart

Přezdívka vznikla v minulosti ze čtyř písmen. Nikdo včetně mě si už nepamatuje, co písmena znamenala, ale jejich složením vznikla přezdívka, která mě provází dodnes. Později jsem zjistil, že slovo v angličtině znamená šipka (směr).

Jsem velkým fandou J. R. R. Tolkiena, kterého jsem poprvé četl před rokem 89. Dostal jsem jej od dědy, který tuto knihu měl ve své knihovně, a nebyla to literatura, která by se běžně objevovala na pultech knihkupectví. Mě však oslovila natolik, že jsem začal inklinovat k fantasy. Proto jsem začal hrát Dračí Doupě už na základní škole někdy kolem roku 1991 a hraji pravidelně dodnes.

Později jsem se stal vášnivým hráčem počítačové hry Diablo 1 online. Následovalo velké množství her jako např. Diablo 2, Dungeon Master, Dragon Ages.  Fantasy mě pohltilo natolik, že jsem se účastnil mnoha dřeváren a LARPů. Vyzkoušel jsem mnoho herních systémů a stolních her, jako např. DrD, GURPS, Temný rytíř, DnD, Talisman, ale i hry typu Sabotér, Legendy Euthie, Prokletí a spousty dalších.

Za zmínku stojí i to, že jsem během let navštívil spousty jiných „Conů“ (GameConů), ať už jako účastník nebo jako pořadatel (HavCon 2004/5/6) v úzké spolupráci s nakladatelstvím ALTAR, Pevnost, klub mladých techniků. Ostracon 2019 je pro mě další výzvou a doufám, že se navždy zaryje hluboko do mé i Vaší paměti.

Peter “ Quicci“ Kvito

Quicci

Kviči je slovenský dinosaur so záľubou v dobrom pive, rockovej a metalovej hudbe, Fantasy a SF literatúre, cudzích jazykoch, a hlavne v hrách.

K Dračímu Doupěti a iným Fantasy PnP RPG pričuchol už niekedy na základke, kde z ničoho nič naňho spadlo PJovanie – lebo to nik iný nechcel robiť 😊. A tak pri tom akosi ostal, aj keď väčšina spoluhráčov postupne odchádzala do reálneho sveta. On však spoznával nové svety a herné systémy, spolu s novými ľuďmi hráčmi, a nechystá sa z nich odísť.

Aj po 20+ rokoch od počiatkov s DrD rád vedie hry: ako doma, tak aj na herných akciách (voľakedy Slavcon, posledné roky GameCon: LKD – Příběhy Impéria). Rád privádza hráčov do morálnych dilem, kde jedno rozhodnutie je zlé, a všetky ďalšie v podstate tiež (ak nie sú ešte horšie).

Okrem stolných RPG má rád doskovky (čím komplexnejšia, tým lepšia), a počítačové PDX Grand stratégie. Keď sa nehrá, nepracuje a nespí, učí sa nórsky, vymetá metalové koncerty a chodí na nekonečné prechádzky do Compostely.

Lukáš „Winky“ Winkler

77338019_426830534673397_4803776944682303488_n

Moje přezdívka je moje jméno. Většina lidí mě oslovuje Winky a těch pár co ne mě oslovují jinými přezdívkami, které jsem získával v průběhu času. Jak přezdívka vznikla? No, očividně z mého jména ale nepamatuji si kdy, nejspíš mě tak poprvé oslovil doktor na porodním sále, nebo něco podobného.

K hrám na hrdiny jsem se dostal už na prvním stupni základní školy. Od té doby mě to neopustilo do dnešních let. Někdy v roce 2010 jsem zkusil klasické DrD a držím se ho doteď. Za ty roky jsem si vždycky našel chvíli na nějakou schůzku a vytvořili jsme i komunitu lidí, která se schází dodnes. Jednou za čas se také vracím k systémům jako DrD 2, Shadowrun, FATE a další.

Už roky působím v SVČ Odry, zabýváme se různými aktivitami jako je hraní deskovek, karetní hry, a i akce pro veřejnost. Pravidelně dělám PJ v kroužku Dračího Doupěte, a dokud mě nenahradí mladší generace, tak nejspíš ještě nějakou dobu budu. Ve volném čase také rád hraju larpy avšak v posledních letech už se moje aktivita omezila jen na organizování a psaní vlastních komorních larpů. Třeba se někdy na nějakém uvidíme!

V reálném světě mě nejspíš skoro nepotkáte, a pokud jo tak mě zaručeně nepoznáte. Studuji na vysoké škole, a pokud zrovna mám nějakou volnou chvíli tak píšu scénáře do larpů nebo si připravuji dobrodružství do dračáku. Jinak se plně snažím věnovat škole a cvičení.

Oldřich „Olda“ Volek

IMG_9526

Dračímu doupěti se věnuji zhruba 12 let, kdy jsem začal hrát na středisku volného času v Ostravě-Zábřehu. Posledních 8 let dělám pána jeskyně na turnajích v DrD a přes 5 let dělám PJ v kroužcích na Středisku volného času Ostrava-Zábřeh. Poslední dobou častěji hraji Dračí doupě 2, ale stále je mou srdcovkou DrD 1,6

Kromě RPG her se věnuji i hraní LARPů, jak outdoorových, tak komorních a nyní, již méně často, také dřevárnám. Mimo hraní LARPů z pozice hráče mám za sebou pár menších akcí z pozice organizátora.