Dračí Hlídka

Průvodce hrou: autor Dračí Hlídky Pavel “Sir_Tirus” Ondrusz

Dračí Hlídka je česká fantasy hra na hrdiny. Je určena pro 4-6 hráčů starších devíti let. Jde o originální, ryze český projekt. Volně ji inspirovaly klasické RPG hry, především Dračí Doupě, Dungeons & Dragons a Pathfinder. (dracihlidka.cz)

V rámci Ostraconu si můžete Dračí Hlídku vyzkoušet a naučit se základní pravidla a principy hry a zároveň si můžete zahrát i dobrodružství. Více o Dračí Hlídce se dozvíte na jejich webových stránkách https://www.dracihlidka.cz

Úvod do příběhu:
Cesta se táhla zlátnoucími lány obilí, až kam oko dohlédlo. Počasí nemohlo být lepší. Nebe bylo bez mráčku a slunce příjemně hřálo. Jemný vánek příjemně chladil polonahá těla postav. Ty šly spořádaně směrem ze severu.  V jednu chvíli se však vítr otočil a do nosů je udeřil intenzivní zápach spáleniny. V dálce na obzoru se rýsoval téměř neznatelný proužek dýmu. Vedoucí postava však ukázala více napravo. Ke vzdálenému kopci. Ostatní si začali stínit oči, aby lépe viděli V tu chvíli už tušili, co znovu uvidí. Bohužel se nemýlili ani tentokrát…  
Další mohutný strom. Stejně jako včera a den předtím. Dnes to však byla mohutná lípa. Prastarý velikán, který musel dominovat tomuto kraji po staletí. Zázrak přírody a oslava života samotného. O to víc teď jako výsměch působila těla nešťastníků, která visela ze zohýbaných větví.
Když tu hrůzu viděli poprvé, kleli a hlasitě nadávali. Jak se však scény s železnou pravidelností opakovaly, přestali s tím. Místo toho se ponořili do zlověstného ticha. Jen v obličejích se jim začaly táhnout temné stíny a v očích se pak zračila neskrývaná nenávist.  Už jim nešlo o odměnu nebo o peníze. Tenhle úkol se stal osobním. Za všechny ty chudáky, kteří neměli to štěstí a kteří se neuměli nebo nemohli bránit. Za všechny nevinné, kteří tady teď strašili jako oběšenci. Za ně všechny bylo potřeba splatit dluh! A že se bude platit, bylo víc než jisté!