Deskové hry

Po celou dobu Ostraconu si budete moci zahrát deskové hry z našeho rozsáhlého výběru. Můžete si však přinést i svou hru, kterou hrajete rádi a zahrát si ji s námi.

V rámci Ostraconu proběhnou výuková hraní, představení a turnaje v deskových, karetních a hlavně fantasy hrách.

 

RONE

Tuto super karetní hru vám představí tvůrci i se samotným autorem Štěpánem Štefaníkem. Naučí vás pravidla a hru si vyzkoušíte. Budete se moci zúčastnit i turnaje v RONE a soupeřit s ostatními o vlastní hru a příslušenství k dané hře. 

RONE je originální česká strategická karetní hra situovaná do postapokalyptické doby plné násilí, lidského neštěstí a všudy­přítomné zkázy. Je to svět, ve kterém se lidé snaží získat zpět své výsadní postavení poté, co globální nukleární válka zničila téměř všechny výdobytky civilizace a zbyla pouze hrstka neznečištěných míst a použitelných zdrojů, o které svádí nekonečné boje roztroušené skupinky přeživších. Hráči jsou představováni kartou svého hrdiny a hrají jednotky nebo jednorázové efekty (taktiky) s cílem zničit všechny karty z protivníkova balíčku. Celkový počet karet v balíčku a v hráčově ruce představuje celkový počet životů hráčova hrdiny. Za každé zranění, které jeho hrdina utrží, musí hráč zničit kartu buď ze své ruky, nebo z vrchu svého balíčku. V okamžiku, kdy hráč přijde o všechny své karty v ruce a v balíčku, ihned prohrává hru. Protože každá karta, která je zahrána v průběhu hry, představuje jeden ztracený život, jsou hráči nuceni přemýšlet a zvažovat přínos každé karty. Je teď ten správný okamžik? Není lepší počkat?

Kill Team

Jedná se o rychlou „skirmishovku“ zasazenou do světa Warhammeru 40 000. Hra je pro 2-4 hráče. Každý hráč ovládá tým vojáků-specialistů, který se snaží za frontovými liniemi nepřítele o sabotáže, diverzní akce a ovládnutí důležitých strategických bodů.

 

warhammer 40000 kill team rogue trader 37192 0 1000x1000 3

Warhammer Underworlds

Hra, která je primárně pro dva hráče, zasazená do fantasy světa Warhammer Age of Sigmar. Každý hráč je vůdcem skupiny dobrodruhů v tajemném městě ovládaném pradávnou magií. Hra kombinuje deckbuilding (unikátní schopnosti, vylepšování postav, questy) s pohybem figurek na hracím poli.

stažený soubor